Warsztaty i kursy

 

Warsztaty ikonograficzne. Pracujemy i uczymy tradycyjnych metod pracy nad ikoną. Sięgamy do korzeni sztuki sakralnej. Uczymy  zapomnianej sztuki pozłotnictwa, gruntowania podobrazi, pisania ikon temperą jajową, olifowania. Wszystko z zachowaniem wskazań  Hermenei, z wiernością Tradycji. Edukujemy nie odtwórców a twórców dawnego kunsztu malowania – pisania ikon. Cykl warsztatowy w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie trwa min. trzy lata. Więcej informacji i zgłoszenia: sekretariat.ikony22@gmail.com.

Kursy ikonopisania w czasie wakacji tematyczne, z pracą indywidualną i  plenerowe z oprowadzaniami. Kontakt: Elżbieta Jackowska- Kurek, nr tel 601 734 705, e-mail: akademiaikony@gmail.com

W każdy piątek (oprócz świąt i wakacji) w godz. 11.00-13.00 w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie św. Andrzeja Apostoła i św. Brata Alberta Chmielowskiego w Warszawie odbywają się konsultacje dotyczące sztuki, zwłaszcza sakralnej a szczególnie ikony. W tym czasie można również porozmawiać na temat prowadzonych przez nas warsztatów. Zgłoszenia: akademiaikony@gmail.com.

Prosimy zapoznać się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI: https://www.akademiaikony.pl/fundacja-2/